NWT se stal distributorem ultralehkých panelů SUNMAN

Jedno z mála možných fotovoltaických řešení pro střechy, které nemají dostatečnou únosnost, jsou foliové panely. Dříve se používaly výhradně folie s tenkovrstvou technologií, které jsou velmi odolné, ale mají poměrně malý výkon na metr čtvereční, tedy účinnost. Firma SUNAMAN přišla s velmi zajímavým řešením. Prostě k výrobě panelu nepoužila sklo. Články jsou již tak tence nakrájené, takže dobře odolávají ohybu. Panel je zpevněn skleněnými vlákny, ale základem je uzavření klasických výkonných monokrystalických článků mezi dvě folie. Zvýšení účinnosti napomáhá navíc speciální drsná struktura horní vrstvy. Panely se lepí nebo kotví pomocí oček, které jsou na okrajích panelu.

Jsou dodávány ve dvou rozměrech. 2002x1000mm se 72 články o výkonu 370W nebo 375W a celkové hmotnosti 5,8kg tedy necelé 3kg na metr čtvereční. Větší se skládá s 144 kusů 166mm polovičních článků o výkonu 425 a 430W a celkové hmotnosti 7,2kg. To je 3,25kg/m2. Menší má produktovou záruku 10 let větší 12 let. Záruku výkonu lineární 25 let.

Cena ultralehkých panelů je vyšší než klasických. Pro velké projekty se cena 430Wp pohybuje kolem 6500,- bez DPH za kus.

    Comments are closed

    Odebírejte náš newsletter
    Zajímají vás realizace FVE, technologické novinky a aktuality z oblasti dotací pro fotovoltaické elektrárny? Přihlaste se k odběru našeho newsletteru. 
    © 2023 (c) Fotovoltaika.cz / Všechna práva vyhrazena